Lodičky a šaty: Jak je barevně sladit?

Aktuální trendy z módy.

Lodičky a šaty: Jak je barevně sladit?

G

Nevíte, jaké boty zvolit k dlouhým nebo barevným šatům? V následujícím článku vám prozradíme několik tipů, jak vybrat k daným šatům tu nejvhodnější obuv a také se dozvíte, čeho se naopak vyvarovat.

Říkat si, že je jedno, jakou obuv k dlouhým šatům zvolit, se nevyplácí. Nikdy totiž nevíte, kdy zrovna třeba u dlouhého outfitu zvednete nohu nebo si sednete a šaty se vykasají o nějaký kus nahoru. Problém možná nastane, pokud máte například šaty vypůjčené z půjčovny. Mnohdy se nevyplácí kupovat si lodičky v potřebné barvě pouze na jednu noc. V tom případě je nejlepší si k nim pořídit boty v neutrální barvě, které užijete i poté, co šaty do půjčovny zase vrátíte.

Béžové lodičky vaše šaty nechají vyniknout

Květované šaty ve výběru obuvi často činí problém. Protože takové šaty překypují barvami, mnohdy nevíme, jakou barvu lodiček zvolit, jako v případě těchto pestrobarevných šatů. Budou lepší černé střevíčky, nebo spíše červené? Volbou černých lodiček nikdy nic nepokazíte, ale pokud zvolíte raději béžové nebo tělové lodičky, celkový vzhled dokonale omladíte. Béžovou zvýrazníte krásu šatů a necháte je vyniknout. A ještě jednu výhodu mají béžové lodičky, a to tu, že opticky prodlouží nohy.
 
 
 Clarks - Lodičky Dinah Keer

Clarks - Lodičky Dinah Keer - 1799

Tělové lodičky Clarks Detail >>

Buďte hvězdou večera!

Chcete zaujmout a být hvězdou večera? Tak to rozhodně vyzkoušejte k černým dlouhým šatům výrazné lodičky! V jaké barvě budou je už v podstatě na vás, jen k nim barevně dolaďte šperky nebo psaníčko. Pokud byste si k černým plesovým šatům obula lodičky v černé barvě, dosáhla byste uhlazeného a vznešeného vzhledu, který je sice slušivý, ale snadno předvídatelný a nepřekvapivý. Černé šaty společně s červenými lodičkami vypadají božsky a neuvěřitelně sexy. To je kombinace, kterou doporučujeme!
 
 Černé velurové šaty Dorothy Perkins

Černé velurové šaty Dorothy Perkins - 630

Černé úchvatné šaty zvýrazňující ženskou postavu Detail >>
 
 
K šatům ve vínové barvě je obtížné najít odpovídající lodičky. Úplně nejlepší by bylo najít stejný nebo alespoň podobný odstín. Vymýšlet výrazné kontrasty tady příliš nedoporučujeme. Působilo by to křiklavě a nebylo by to v žádném případě vůbec přitažlivé. Projděte si různé obchody a porozhlédněte se i na internetu, jestli nenarazíte na ty pravé, a pokud ne, pořád je tady zaručená klasika - černé lodičky.
 
 Vínové nařasené šaty Dorothy Perkins Curve

Vínové nařasené šaty Dorothy Perkins Curve - 496

Vínové šaty, které podtrhnou postavu Detail >>
 
 Melissa - Lodičky Classic Heel Ad

Melissa - Lodičky Classic Heel Ad - 2299

Lodičky Melissa Detail >>
 
Ladění šatů a lodiček do stejných barev je vždycky sázka na jistotu. Vždy se ale snažte najít co nejvíce podobný odstín, tak aby oba kousky působily harmonicky.