Jarní trend číslo jedna? Barvy a veselé nášivky

Aktuální trendy z módy.

Jarní trend číslo jedna? Barvy a veselé nášivky

G

Ačkoliv jaro ještě nenastalo, v ochodech se to hemží květinovými potisky, pastelovými barvami a hravými výšivkami. Je to tím, že aktuální jarní sezóna je naprosto unikátní a svérázná. Donutí vás si nějaký ten trend pořídit, i když se tomu budete zpočátku bránit. Všechny její prvky jsou totiž inspirovány přírodou, a tak se navzájem skvěle kombinují. A právě proto, že je venku stále ještě chladno, neodoláte pokušení mít svůj kousek jara u sebe v šatníku!

Nášivky všude kam se podíváš

Po několika letech se do módy opět vrátily oblíbené nášivky, které jsou nyní stěžejním prvkem všech kolekcí. A najdete je opravdu všude. Na bundách, džínách, halenkách, košilích, svetrech, kabelkách, čepicích a sukních. Zkrátka úplně na všem oblečení a některých doplňcích. Ze všeho nejdříve se ale nášivky začaly objevovat na bomberech, jež díky tomu získaly ještě více na zajímavosti. Takže si tento módní kousek rozhodně nenechte ujít.

Inovace a městský styl

Nášivky jsou skvělý způsob, jak do svého šatníku dostat trochu svěžesti a inovace. Často zobrazují květiny, nejčastěji pak květy růží, zvířata, hmyz a další. K těm méně častým, ale snad ještě zajímavějším výšivkám, patří vyobrazení jednorožce a komiksových nápisů. Výšivky jsou samozřejmě barevné a výrazné. Většinou jsou záměrně přišity tam, kde byste to nejméně čekala a mají odlišnou barvu, než jakou má samotný základ. Je tomu tak ale z nějakého důvodu. Nášivky jsou totiž součástí městského urban stylu, který volá po volnosti, svobodě a divokosti. Díky tomu ale také nejste poutaná k eleganci ani ležérnosti. Můžete si sama vybrat, jakým směrem se dáte.

Zapomeňte na všechna pravidla

Oblečení s nášivkami je snadné kombinovat, i když se vám to může zpočátku zdát komplikované. Jde o to, abyste se oprostila od všech pravidel, které jste se o módě naučila. Například že k plisované sukni se hodí pouze lodičky či balerínky, nebo že svetr má padnout na tělo – na takové nápady zapomeňte. Současná móda ráda kombinuje zdánlivě odlišné kousky a pohrává si se střihy. Takže džínová bunda s květinovou výšivkou se perfektně hodí k romantickým šatičkám na ramínka a mokasínům.

Na co si dát pozor

Základní přirozeností výšivky je její schopnost přitahovat pozornost. To nám sice v určitých ohledech hraje do karet, ale je třeba toho správně využít. Každý kousek oblečení s výraznou nášivkou si vyzkoušejte, nebo alespoň důkladně prohlédněte a uvědomte si, kde je výšivka vyšitá. Pokud je totiž umístěna v oblasti prsou, bude na tuto partii logicky upoutávat větší pozornost, zvláště pokud se jedná o kontrastní barvy. Jestliže tedy s touto partií nejste zrovna spokojená, nezvýrazňujte ji a odveďte pozornost jinam tím, že zvolíte raději kousek s výšivkou na zádech. To samé pak platí pro ženy s velkými boky a džíny s nášivkou v úrovni předních kapes.

Trend nášivek určitě stojí za vyzkoušení. Možná se vám dokonce jeho nespoutanost zalíbí natolik, že si ho ponesete i do období léta. Uvidíme, ale jak dlouho se udrží v popředí módy.

 Tmavě modré kimono s vyšívanými květy Dorothy Perkins

Tmavě modré kimono s vyšívanými květy Dorothy Perkins - 1049

Kimono s bohatou výšivkou květin Detail >>

 Bomber ve zlaté barvě s nášivkami Alchymi Caramella

Bomber ve zlaté barvě s nášivkami Alchymi Caramella - 1569

Zlatý bomber s nášivkami Detail >>

 Modrá denimová sukně s výšivkou květů Miss Selfridge

Modrá denimová sukně s výšivkou květů Miss Selfridge - 1099

Propínací sukně s výšivkou Detail >>

 Světle modrá džínová propínací sukně s výšivkou květin Miss Selfridge

Světle modrá džínová propínací sukně s výšivkou květin Miss Selfridge - 730

Džínová sukně s motivem květů Detail >>

 Modré džíny se záplatami a potrhaným efektem Haily´s Paula

Modré džíny se záplatami a potrhaným efektem Haily´s Paula - 1159

Potrhané džíny se záplatami a nášivkami Detail >>

 Modré rovné džíny s vyšívanými květy Dorothy Perkins

Modré rovné džíny s vyšívanými květy Dorothy Perkins - 1209

Džíny s našívanou aplikací Detail >>